2019.gada 12. aprīlī Radošo eksperimentu nedēļas ietvaros Saldus Mākslas skolā no plkst. 10:00 līdz 12:00 SIA “Ekobloki” pārstāvji iepazīstinās ar jaunākās paaudzes būvniecības materiāliem un kopīgi ar Saldus Mākslas skolas arhitektu grupas audzēkņiem demonstrēs, cik viegli un vienkārši ir uzbūvēt pasīvu, energoefektīvu ēku.

“Pasākuma mērķis ar radošu nodarbību palīdzību veicināt bērnu un jauniešu  profesionālo iemaņu apguvi un sekmēt viņu radošas personības pilnveidošanu,” skaidro Evika Zabarovska Saldus Mākslas skolas direktores vietas izpildītāja palīdze mācību daļā.

“Mūsdienās arvien lielāku uzmanību jāpievērš energoresursu efektīvai izmantošanai, tāpēc esam gandarīti piedalīties Saldus Mākslas skolas rīkotajā pasākumā un uzrunāt pašus jaunākos topošos arhitektus, jo tieši viņi būs tie, kuri nākotnē rūpēsies par vidi un energoresursu taupīšanu, ceļot energoefektīvas ēkas”, saka Kaspars Irbe SIA “Ekobloki” tirdzniecības pārstāvis.

Projekta nosaukums “Pat bērns to var!” ir pamatoti izvēlēts, jo IZODOM 2000 tehnoloģijas sienu elementi ir viegli paceļami pat bērniem,  ērti un ātri samontējami un, pats galvenais -videi draudzīgi, ko apliecina uzņēmuma dalība Apvienoto Nāciju Organizācijas Vides programmā (UNEP).

Materiāls, no kā tiek ražoti būvelementi,  ir BASF koncerna produkts, un tā nosaukums ir NEOPOR®. Šīs granulas ir ar augstu siltumizolāciju, nav alerģiskas un neizdala nekādas kaitīgas vielas, to sastāvā 98% ir gaiss un tikai 2% polistirola.  Granulas ir 100 % pasīvs materiāls, Piemēram, Polijas Mātes Veselības institūts tās izmanto pat barokamerās, priekšlaicīgi dzimušu bērnu matracīšu pildīšanai.

 

SIA “Ekobloki” ir IZODOM 2000 Polska oficiālais pārstāvjis Latvijā, savu darbību uzsāka pavisam nesen – pagājušā gada rudenī, kaut arī pasaulē šai tehnoloģijai ir 30 gadu vēsture 45 pasaules valstī, un kopumā no šiem materiāliem ir uzbūvētas vairāk nekā 20 000 ēkas. Mūsu kaimiņvalstīs Igaunijā un Lietuvā pārstāvniecības darbojas jau gandrīz desmit gadus un uzcelto ēku skaits mērāms simtos.