fbpx
PASĪVAS UN ENERGOEFEKTĪVAS MĀJAS

IZODOM pārsedzes

Būvniecības tehnoloģiju tirgū ir pieejamas daudzas tādas tehnoloģijas, kas ļauj konstruēt un izveidot pārsedzes. IZODOM piedāvā sistēmu, kas ļauj būvēt daudzrievu pārsedzes, izmantojot visvieglākos, proti, putuplasta pildelementus. 

Daudzrievotās Izodom pārsedzes ir vieglas. 

1 m² šādas pārsedzes sver tikai 180 – 200 kg, kas ļauj samazināt sienu nestspēju

Nosakot nepieciešamo tipveida armatūru rievām, var noslogot pārsedzi robežās no 4 kN/m² (dzīvokļu būvniecība) līdz 16 kN/m² [1,6 tonnas/m² ] (sabiedriskās un ražošanas ēkas). 

IZODOM pārsedzes produkti tāpat ir piemēroti, lai izveidotu zaļās, apvērstās pārsedzes, pārsedzes, kas ir savienotas ar jumtu, kā arī terases virs dzīvojamām telpām. 

 

 

Pārsedzes elementus un armatūru pielej ar betonu. Betons iekļūst padziļinājumos, veido konstruktīvās dzelzsbetona sijas un virsējo pārseguma plāksni. Pārsedze monolīti savienojas ar sienām sasaistes plaknē, tādā veidā rodas kompakta un pamatīga konstrukcija.

Starp IZODOM pārsedzes elementiem ievieto saliktas armatūras sijas, ko piegādā IZODOM. Atkarībā no telpas platuma iespējams piemeklēt nepieciešamā garuma sijas, pat 7,8 metrus garas. Virs elementiem ievieto pārsedzes plāksnes armatūru. Armatūra balstās uz nesošajām sienām. 

Garu pārsedžu gadījumā, vai, ja nepieciešama īpaša izturība, tās nestspēju ir iespējams palielināt, izmainot siju (ribu) konstrukciju. Izvietojot uz STP pārsedzes papildu STN uzliku ar 5 cm biezumu, palielinām ribas augstumu. Standarta ribas augstums ir 20 cm, ar vienu uzliku STN – 25 cm, bet ar divām STN uzlikām – 30 cm.

Dzelzsbetona pārsedzes plāksne ar  biezumu 6 cm balstās uz horizontālām sijām – ribām, kas ir izvietotas 75 cm attālumā. Visi konstruktīvie elementi stiprinās pastāvīgi nesošajās sienās.
Zīmējumā nav redzami apakšējie putuplasta elementi, kas tika noņemti, lai varētu skaidri saskatīt konstrukcijas elementus.

 

Apmeklē mājaslapas jauno versiju !